? Как получить кредит?
Головна - Блог - Фінансова грамотність та планування - Фінансова піраміда: як визначити шахраїв

Фінансова піраміда: як визначити шахраїв

За останні роки число шахраїв різних галузей зросла в рази. Один з видів сучасних шахрайських операцій - фінансові піраміди. Їх творці активно продовжують створення все нових і більш вдосконалених злочинних схем.

Зіткнутися з поняттям «піраміда фінансова» може практично будь-яка людина. Одним з варіантів зіткнення з подібною злочинною схемою є агітація з боку ваших друзів і знайомих. Наївніші персони настільки починають вірити яскравим заголовкам, красивим обіцянкам про швидке збагачення, що починають залучати всіх своїх близьких до такого заробляння. Вони почнуть вам розповідати про потенційний високий дохід, про те, що все працює легально і безпечно, що не існує ніякого обману.

Можна навести ще чимало прикладів зустрічі з фінансовими пірамідами, але суть і результат у цих зустрічей всього один - втрата грошей.

Існує ряд ознак, за якими можна визначити шахрайську організацію:

  1. Обіцянки високого доходу. Загальноприйнятою нормою вважається ставка до 13% річних. Якщо зустрілося пропозицію з більш 15% річних доходів, що вважається понад прибутковою ставкою - варто насторожитися. В принципі, фінансові піраміди не соромляться, і пропонують більш високі цифри, наприклад, 20, а то і 30 або 50% річних доходів. Як то кажуть: «Безкоштовний сир тільки в мишоловці», тому, від подібної пропозиції краще відмовитися.
  2. Відсутність ліцензії та реєстрації в Національному банку України. Якщо ви є вкладником на даній території, то користуйтеся виключно ліцензійними інвестиційними пропозиціями, інакше велика ймовірність зіткнутися з шахрайством. Не варто вірити і красиво оформленим сайтам і наданим там номером ліцензії. Краще його перевірити на офіційному сайті Нацбанку.

Як приклад може послужити фінансова піраміда «МММ», організована Сергієм Мавроді. Даний проект здійснював свою діяльність в 90-их роках 20-го століття, який надовго підірвав інтерес людей до фінансових інвестицій.

Існує і сучасна фінансова піраміда «B2B Jewelry», яка продовжує свою роботу до цього дня. Організаторам фінансової піраміди B2B Jewelry потрібен був механізм, який би дозволяв приймати безготівкові платежі. Для цього Олена Гонта заснувала благодійний фонд "Зимородок", на рахунок якого надходили кошти від вкладників за сертифікати, золото і срібло. Як виявилося, засновники переводили ці гроші на свої рахунки і купували автомобілі і земельні ділянки.

Враховуйте все вищеописане при виборі місця вкладення, щоб не стати новою частиною історії шахрайства.

Що таке фінансова піраміда: види і принципи роботи

Фінансова піраміда - це організована схема отримання доходу її учасниками за сет залучення коштів нових учасників, тобто, люди, які сьогодні прийшли в цю сферу, забезпечують тих, хто прийшов туди раніше. Їх є кілька видів:

  • Однорівневі (схема Понці), в яких організатор залучає вкладників, обіцяючи високий прибуток при першому внеску.
  • Багаторівневі, в яких внески розподіляються між вищестоящими членами фінансової піраміди.
  • Фінансові піраміди в інтернеті, які діляться на «хайпи» (інвестиційний проект, відсотки якого аргументуються вкладеннями в акції і ПІФи (пайові фонди)) і чарівні гаманці (користувачеві електронного гаманця пропонується відправити будь-яку суму на рахунок шахрая, яку назад отримає в збільшеному розмірі) .

Існує безліч додаткових видів пірамід, кожна з яких є проектом, який вимагає глибокого аналізу і тверезого оцінювання подібної діяльності.

Як убезпечити свої заощадження

Насправді, тут все гранично просто - необхідно співпрацювати виключно з офіційними, відомими і найбільшими банками України, які надають свої інвестиційні пропозиції. Але, оскільки вся ця діяльність пов'язана з фінансовими оборотами, іноді досить великими, необхідно розбиратися в тому, куди вкладаєте гроші і розуміти принцип роботи місце, де інвестовано.

 

 

Інші статті в нашому блозі
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...