? Как получить кредит?
Головна - Блог - Кредити для Бізнесу - Які податки сплачує ФОП у 2021 році

Які податки сплачує ФОП у 2021 році

Якщо Ви бажаєте отримати відповідь на питання, які податки сплачує ФОП у 2021 році, — Ви знаходитесь на потрібній сторінці блогу. Ця інформація дозволить підготуватись до майбутніх податкових навантажень і більш розумно спланувати бюджет.

Дані про ФОП

Фізична особа-підприємець — форма суб’єкту господарчої діяльності, що не припускає використання стартового капіталу й установчих документів. Підприємець може обирати між двома системами оподаткування. Реєстрація та ведення звітності є дуже простими. А проте обов'язки змушують відповідати всім майном, а діяльність регулюється цивільним та податковим кодексом.

 

Які показники впливають на розмір оподаткування для ФОП

Прожитковий мінімум — кількісна оцінка вартості споживчого кошика, який складається з товарів та послуг, що необхідні для підтримки функцій організму та збереження здоров’я людини. Включає набір харчових продуктів і непродовольчих товарів.

МРОП — мінімальний розмір зарплати за певний проміжок часу, що фіксується державою.

Закон України №1082-ІХ вплинув на мінімальну з/п, прожитковий мінімум і, відповідно, податки. Усі показники були збільшені. З початку 2021 року мінімальна з/п складає 6 000 гривень, а прожитковий мінімум — 2 270 гривень.

А проте з 1 грудня 2021 року планується збільшити МРОП до 6 500 гривень, прожитковий мінімум з першого числа липня збільшиться до 2 379, а з 1 грудня — до 2 481 гривні.

Податки, що сплачуються ФОП

Залежно від системи оподаткування й групи підприємці виплачують різноманітні податки. Нові умови у 2021 році прийняті не були.

Які податки сплачують ФОП:

 1. Єдиний соціальний внесок. Обов’язкові виплати на державне соціальне страхування. Не сплачують тільки пенсіонери за віком й інваліди. Гроші надходять на рахунок певних органів залежно від місця реєстрації.
 2. Єдиний податок. Кошти переходять до місцевих органів казначейства.
 3. Податок на прибуток. Прямий вид податку, який сплачують працівники. Гроші переходять до державної казни.
 4. Військовий збір. Дозволяє підтримувати ЗСУ.

Податки ФОП 1 група

Які виплати здійснюються:

 • ЄСВ. Сплачується 22% від МРОП, чи 1 320 гривень;
 • ЄП. Виплачується 10% від прожиткового мінімуму, чи 227 гривень.

Але з 10 грудня почне діяти закон, який дозволяє цим підприємцям не платити ЄСВ та ЄП з грудня 2020 до кінця весни 2021 року. Стаж все одно буде зарахован.

Податки ФОП 2 група

Які виплати здійснюються:

 • ЄСВ. 1 320 грн;
 • ЄП. Залежно від виду діяльності сплачується: 600 чи 1 200 грн.

Податки ФОП 3 група

Які виплати здійснюються:

 • ЄСВ. 1 320 грн;
 • ЄП. Сплачується 5% від доходу чи 3% від доходу + НДС (збитки не враховуються).

Система оподаткування, що є загальною

За які податки потрібно буде сплачувати:

 • ЄСВ. 1 320 грн;
 • ПДФО. Сплачується 18% від чистого доходу (різниця між загальним доходом і підтвердженими збитками);
 • військовий збір. Виплачується 1,5% від чистого доходу.

Які висновки можна зробити

У 2021 рокі навантаження на підприємців буде тільки збільшуватись. Послаблення відчують тільки ФОП, що належать до другої групи. А проте ЄСВ для платників за спрощеною й загальною системою оподаткування з 1 грудня 2021 року збільшиться до 1 430 грн через підвищення МРОП. ЄП для першої групи ФОП збільшиться з 1 липня до 238, а з 1 грудня до 248 грн. Друга група повинна буде платити 700 чи 1 400 грн, для третьої відсотки залишаться ті ж.

Оформлення позики

Якщо у Вас є бажання оформити позику, не потрібно зволікати. Натисніть на кнопку, що розміщена нижче, та оформіть заявку.

 

Отримати кредит

 

Інші статті в нашому блозі
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...