? Как получить кредит?
Головна - Блог - Способи заробітку - Трейдинг: в чому суть і як це працює

Трейдинг: в чому суть і як це працює

 

Зараз тема трейдерства стала дуже популярна. Внаслідок цього з'явилося багато самозванців, які кажуть, що на трейдерстві можна заробити купу грошей, нічого не роблячи. Це обман. Трейдерство - це вже як наука, професія. Все треба ретельно вивчати, аналізувати й ризикувати. 

Якщо ви зацікавлені в збільшенні своїх прибутків, то ця стаття для вас. Тут ви дізнаєтесь про трейдерство в цілому, про стратегії, види трейдинг, та про те, як грамотно на цьому заробляти. Тема дуже глибока і складна, тому радимо читати більше інформації про цю сферу діяльності.

 

Що таке трейдинг?

Трейдинг - це торгівля акціями, валютами, облігаціями на фондовому або біржовому ринку. Людей, які займаються такою професією, називають трейдерами. В основному це бізнесмени,які мають гроші, які ніде не використовуються. Тому трейдерство - це хороший заробіток.

Торгівля відбувається таким чином: трейдер купує валюту чи цінний папір, коли він має низьку ціну, чекає поки актив виросте в ціні, а потім продає його. Укладаючи такі угоди, ви можете покращувати своє фінансове становище, просто використовуючи свої збережені гроші. 

Торгують трейдери на фондових біржах. Зараз, одна з найпопулярніших бірж це - Форекс. Вона має бета версію, на якій можна тренуватись трейдити. Тому новачки можуть почати з неї свій шлях до становлення справжнього трейдера. До неї є цілодобовий доступ, а такоє все проходить в режимі онлайн. 

Види трейдингу

Також трейдинг поділяється на види. Між собою вони відрізняються лише за часом виконання угоди. Зараз розберемо кожен з видів, а також їх плюси і мінуси.

 

 1. Дей трейдинг або “торгівля в середині дня” - це вид торгівлі, коли за один день виконується безліч угод, які базуються на аналізі ринку та розрахунків. Робота полягає в тому, що трейдер отримує винагороду з великої кількості угод, отримуючи невеликий прибуток. В середньому виконується 10 угод в день - це дозволяє мінімізувати збитки.

Плюси:

 • Трейдер працює лише в день, тому може повністю все контролювати, на відміну від нічних угод.
 • Постійна практика. За допомогою цього способу, можна детальніше розібратись на ринку біржі, поки ви новачок.

Мінуси:

 • Дей трейдинг потребує сильної концентрації, це і має бути основним вашим заняттям, тому поєднувати з іншою роботою не вийде.
 • Залежність від високих комісій.
 • Низька підготовка та концентрація призводять до збитків.

Для того , щоб заробляти гроші таким видом трейдерства, потрібна підготовка плану та постійний моніторинг показників. Також важливо швидко приймати рішення. Тільки при таких умовах у вас буде постійний заробіток.

 

 1. Високочастотний трейдинг характеризується тим, що позиція на ринку відкривається і закривається в дуже короткий проміжок, близько 100 мілісекунд. Людині неможливо зафіксувати цю угоду, тому для такого виду трейдерства, створюють робота, який моніторить ринок і “ловить” такі угоди.

Плюси:

 •  Створивши такого робота, ви звільняєтесь від марудної роботи, бо машина робить за вас та ще й заробляє вам гроші.

Мінуси: 

 •  Обслуговування такого робота може бути затратним.

 - Ринок часто змінюється і робот вже не може працювати так ефективно, тому це додаткові витрати на перепрограмування.

 - Не всі ринки підходять для такого виду трейдерства.

 

 1. Свінг трейдинг - це торгівля на валютах та акціях, які коливаються в ціні через певні зовнішні чинники. Такі угоди тривають від 1 дня і до 2 тижнів. Тому не обов'язково приділяти весь свій вільний час, на відміну від дейтрейдингу. 

Плюси:

 • Через довгостроковість угод, здійснювати моніторинг протягом цілого дня не потрібно, що суттєво економить час.
 • Для торгівлі буде достатньо смартфона чи планшета.
 • На різкому стрибку в ціні можна заробити більше прибутку, ніж на попередніх видах трейдингу. 

Мінуси:

 • Торгівля на коливаннях може принести більші збитки ніж інші види трейдерства, при некоректному виборі.
 • Іноді чекати вигідні угоди займає багато часу.
 1. Скальпинг схожий на високочастотний трейдинг, але тут вже контролює ситуацію людина. Загалом угода може тривати від секунд і до декількох хвилин. Такий вид трейдингу вимагає постійної концентрації і постійного моніторингу показників. Основний принцип - зібрати більше прибуткових угод на мінімальному коливанні ринку. Більшість скальперів вигорають і перестають займатися таким видом заробітку грошей, але ті, які залишаються, з часом збільшують свої прибутки.

Плюси:

 • Велика кількість угод за один день.
 • Не потрібно ретельно продумувати торговий план, бо такі угоди створюються імпульсивно за декілька хвилин.
 • Не потрібний великий стартовий депозит.

Мінуси:

 • Дуже затратно по часу, за комп'ютером потрібно проводити мінімум по 8 годин в день. Це має стати основним заняттям.
 • Угоди ризиковані і трейдер витрачає купу нервів та сил на моніторинг.
 1. Середньострокова торгівля розрахована на укладання угод від 3 місяців до 1,5 років. В основному інвестори торгують акціями, бо валюти мають більш мінливі показники. Також є ще варіант купівлі компанії, яка знецінилась, але в ній є потенціал, а потім, при зростанні показників, продати її.

Плюси:

 • Невисокі комісії.
 • Багато вільного часу.
 • Широкий ринок, бо маленьких та перспективних компаній є велика кількість.

Мінуси:

 • Потрібно бути обізнаним в економіці та знати закони ринку для вдалих угод.
 1. Довготривале інвестування - це інвестиція в акцію, яка має вирости на фондовому ринку через декілька років. Найяскравішим прикладом може слугувати Біткоїн. Ті хто інвестували в нього 10 років назад, зараз мають прибутку в рази більше.

Плюси: 

 • Отримання дивідендів від компанії при покупці акцій.
 • Багато вільного часу
 • Довгострокова торгівля допомагає зекономити на податках, замість 20%, ви можете платити 5%.

Мінуси:

 • Потрібен великий капітал.

Стратегії трейдингу

Як же торгують досвідчені трейдери? В основному на Форексі або на інших фінансових біржах. Для того, щоб трейдерство приносило прибутки, ви маєте слідувати певній стратегії. Їх є дуже багато, але найпопулярнішими є:

 1. Торгівля по тренду

Торгівля по тренду базується на аналізі технічних показників для визначення руху ринку. Трейдер відкриває короткострокову угоду, якщо ціна актива на ринку іде вниз, та довгострокову, якщо ціна іде вгору. Успішно заробляють за допомогою цієї тактики свінг трейдери.

 1. Торгівля на пробій

Такий вид торгівлі характеризується тим, що трейдер має побачити коливання ринку та ввійти в тренд ще до того, як ціна знизилась. Професійно такою стратегією користуються дей трейдери та свінг трейдери.

 1. Торгівля на розворот.

Принцип полягає у тому, що угоду треба укласти тоді, коли актив змінює свій напрямок(іде в плюс або в мінус). Коли трейдер використовує цей момент, далі вже іде стратегія тренду.

Використовуючи ці тактики трейдинга, ви може почати вже почати отримувати прибуток на невеликих угодах.

Особливості трейдингу в інтернеті

Головна особливість трейдингу в інтернеті полягає в тому, що заробляти на біржі можна за допомогою мережі в реальному часі. Всі угоди можна проводити на сайті, а також аналізувати фондовий ринок. Це дуже зручно, але є свої нюанси.

Працюючи онлайн, ви перевіряєте себе на самодисципліну та уважність. Потрібно постійно моніторити систему та вишукувати вигідні позиції. 

Також потрібно розуміти, що на даний момент на біржі з'являється все більше і більше трейдерів, а це збільшує боротьбу за вигідні позиції, тому треба бути іноді ризикованим та швидким у своїх діях, що не втрачати вигідні можливості .

Що потрібно, щоб стати трейдером?

Як навчитись трейдингу, щоб торгувати на біржовому ринку успішно без збитків та стати професійним трейдером? Потрібно багато знати про алгоритми ринку та бути фінансово грамотним.

Щоб стати трейдером зараз можна знайти масу онлайн та офлайн курсів по трейдингу, де доступно та структуровано надається інформація. Такі навчання створюють успішні трейдери , які хочуть поділитися своїми знаннями за гроші. Також ви можете самостійно шукати всю інформацію, але це займе більше часу.

Що потрібно знати починаючому трейдеру? Новачку потрібно мати навички планування, аналізу фінансових угод та розробляти нові стратегії торгівлі. А щоб стати успішним трейдером, потрібно мати міцну психіку, тому що трейдерство це постійні ризики і деякі люди не витримують такого емоційного стану. Також потрібно мати гарну увагу та бути посидючим, як і під час навчання, так і під час роботи.

Висновки

Отже, тепер ми розуміємо, що трейдерство - це не так просто як здається, і треба мати певні навички, щоб займатися цим. Якщо відповідально віднестись до цього заняття, то можна заробляти чималі прибутки, тому ця професія вважається перспективною.

Отримати кредит

Інші статті в нашому блозі
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...