? Как получить кредит?
Головна - Блог - Все про кредити - Скорингова система оцінки клієнтів кредитних сервісів

Скорингова система оцінки клієнтів кредитних сервісів

Для прийняття рішень з видачі позик фінансові компанії в Україні все частіше використовують спеціальні комп'ютерні програми, іменовані кредитним скорингом. Дані цифрові сервіси дозволяють в короткі терміни обробити вхідну інформацію про потенційного позичальника, уникаючи при цьому впливу людського фактора. Такий автоматизований підхід дає можливість неупереджено проаналізувати і оцінити значну кількість параметрів, які в сумі мають вирішальний вплив на те, якою буде відповідь по кредитній заявці.

Скорингова система розглядає анкетні дані заявника, а також супутні фактори (кредитна історія, профілі соціальних мереж, наявність заборгованості по комунальних платежах і т. д.). Кожен пункт має значення, хоча окремо і не впливає на результат глобально. Ключовою є загальна кількість балів, яку набирає клієнт. Долаючи допустимий мінімум для позитивної відповіді, позичальник отримує позику.

Застосування скорингових технологій дає можливість спрогнозувати, яким буде взаємодія з клієнтом в майбутньому. Таким чином кредитор здатний передбачити ризики, заздалегідь розуміючи, чи варто розраховувати на стабільне і надійне співробітництво, або ж існує ймовірність несумлінного виконання зобов'язань. Зокрема, подібна система дозволяє оформити кредит онлайн, звівши при цьому загрозу шахрайства до мінімуму.

Что такое скоринг?Як здійснюється скорингова обробка даних

Кожна організація, яка використовує систему кредитного скорингу, становить алгоритм оцінювання заявок виходячи зі свого досвіду роботи на фінансовому ринку. Не останню роль в ухваленні позитивного рішення щодо видачі позики відіграє відсутність проблемних ситуацій із заборгованостями або простроченням виплат. У разі ж виявлення програмою ненадійних параметрів, вони можуть піддаватися більш ретельній перевірці та суттєво впливати на рейтинг позичальника.

Поряд зі стандартними критеріями, до яких відносяться, як правило, вік, прописка, наявність офіційного працевлаштування і т. д., програма також може запитувати інформацію про кількість часу, який клієнт витратив на відвідування сайту або наявність профілів в соціальних мережах. Такі технології вводяться з метою вдосконалити і убезпечити систему видачі позик компанії.

Серед загальної безлічі різноманітних показників, можна виділити кілька основних об'єктів для аналізу клієнтської кредитоспроможності:

  • фінансові коефіцієнти - сюди входять рухи по рахунку, загальний баланс, кредитна історія, працевлаштування і т. д .;
  • рух грошових коштів - це розмір і регулярність нарахування заробітної плати, соціальних виплат, наявність закритих і відкритих позик, в тому числі стабільна оплата комунальних послуг;
  • ділові ризики - переважно застосовують у відношенні юросіб і включають в себе інформацію про кар'єрне просування, сферу діяльності, трудовий стаж і т. д.

Как работает скоринг?Проходження оцінювання заявок

Передбачати, за якими параметрами буде відбуватися проходження кредитного скорингу досить нетривіальне завдання. Проте, існують загальні правила, дотримуючись яких, можна розраховувати на додаткові бали до розрахункового результату:

  • Дані, які вказуються в кредитній заявці, повинні відповідати реальності і не містити помилок.
  • Вимоги кредитора по відношенню до потенційних клієнтів необхідно враховувати в обов'язковому порядку і в разі невідповідності в вікових обмеженнях, місці проживання і т. д., пошукати більш лояльну організацію.
  • Один з найбільш важливих критеріїв оцінки - це історія попередніх кредитів, яка ключовим чином впливає на ймовірність позитивної відповіді.

Варто знати, що навіть не ідеальна історія позик не є перешкодою для отримання позики. Система кредитного скорингу влаштована таким чином, щоб, навіть при наявності складнощів з погашенням боргу, враховувати такі нюанси, як закриття проблемних кредитів, відсутність регулярних порушень і прострочень.

Сучасні технології дозволяють фінансовим організаціям дотримуватися світових стандартів захисту і обробки даних. Відповідно, їх високий рівень надійності дозволяє уникнути зломів і махінацій. Тому не слід розраховувати на те, що вдасться якимось чином обійти систему.

Як підвищити шанси на отримання кредиту

Що робити, якщо кредитна історія відсутня або має похибки, і стає перешкодою для того, щоб, наприклад, оформити позику інваліду або студенту? У таких випадках можна звернутися за послугою отримання мікропозик на невеликий термін. Такі дії, при належному виконанні кредитного договору, посприяють підняттю скорингового рейтингу і дозволять в подальшому розраховувати на отримання більших сум.

Інші статті в нашому блозі
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...