? Как получить кредит?
Головна - Блог - Фінансова грамотність та планування - Рідкісні монети України: як визначити цінну?

Рідкісні монети України: як визначити цінну?

Перші українські монети з'явилися ще в далекому 1991 році. Саме тоді Україна поступово ставала незалежною і вже тоді розпочалося виробництво найрідкісніших монет на сьогоднішній день.

Скільки коштує рідкісна монета?

Перші українські монети з'явилися в 1992 році, вже тоді дизайнери експериментували з візерунками і особливостями українських монет.

Так як Україна не мала свого заводу з виробництва монет, то весь процес відбувався на Італійському заводі. Але незабаром, в 1993 році в Луганську почав працювати завод з виробництва монет і їх виготовлення продовжили на Україні.

Початок виготовлення грошових одиниць став періодом запуску отриманих примірників в обіг. Спочатку були вилучені купони і вже тоді впровадили і чисто українську грошову одиницю країни.

Так як це були лише перші кроки по виготовленню монет для країни, дизайнери проводили безліч експериментів і постійно вдосконалювали національні монети, на сьогоднішній день для нумізматів дуже цінними є саме ті монети, які виходили маленькими партіями і випущені для прикладу. Так експериментальною одиницею є рідкісні 15 копійок з цікавим дизайном.

На сьогоднішній день в постійному користуванні є монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 25, 50 копійок, а також нові монети, які з'явилися в 2018 році, це 1 і 2 гривні. Нові монети випущені в лімітованої колекції, тому для нумізматів - це чудова новина, адже незабаром є шанс, що ці монети стануть колекційними.

Українські монети: дизайн і особливості

Українські монети: дизайн і особливості

Професіонали, які колекціонують монети мають ряд термінів, які так чи інакше дають точну характеристику монеті і виділяють її особливості:

 • Аверс - лицьова сторона копійки;
 • Реверс - частина монети, де зображено герб (орел);
 • Гурт - таким терміном позначають ребро або бічну частину копійки.

Саме від видів і стану всіх поданих елементів і залежить подальша вартість монети. Чим краще стан, тим дорожче буде коштувати монета.

Найдорожчими екземплрами є 1-2 копійки виготовлені в 1992 році ще до того, як вони увійшли в постійний побут.

Крім цих монет, велику вартість мають і такі монети:

 • 10,25 і 50 копійок, викарбуваних в 1992 році;
 • 1 гривня, виготовлена ​​в 1992 році;
 • 2 копійки з 1993 року;
 • 1, 5 і 10 копійок які були випущені в 1994 році;
 • 25 копійок і 1 гривня 1995 року випуску;
 • 1, 2, 5 і 50 копійок випущених в 1996 році;
 • Копійки 5, 10, 25 і 50 випущених в 2001 році;
 • 2, 25 і 50 копійок 2003 року;
 • 1 гривня викарбувана в 2008 році.

Хто знає, може сучасні монети колись також стануть рідкісними екземплярами.

Звичайно якщо знайти перераховані вище монети, шансів, що вона та сама, унікальна будуть не високими, адже в більшості випадків цінуються тільки унікальні монети.

Ось кілька монет, які по особливому будуть цінні серед професіоналів:

 1. 1 копійка виготовлена ​​в 1992 році. Її ціна може збільшитися в кілька разів якщо на її лицьовій стороні будуть зображені плоди калини, а також якщо смуга букви "й" в слові "копійка" виділена жирним, вважайте, що це справжній ексклюзив.
 2. 1 копійка вийшла в 1994 році. Таку монету можна знайти з незвичайних металів: сталь, срібло, бронза, мідь. Це теж вважається ексклюзивною знахідкою і стоїть немаленькою суми.
 3. 2 копійки 1992 року. Цей екземпляр найрідкісніший і самий унікальний, адже якщо на такий монеті зображений вузький вінок (він був зроблений випадково під час карбування). Тому якщо така монета у Вас в руках, знайте, що за неї можна отримати кілька десятків тисяч гривень.
 4. Монета номіналом в 2 копійки і виготовлена ​​в 1993. Саме той випадок, коли з усіх випущених монет ціну мають абсолютно все, адже вони виготовлені не з алюмінію.
 5. Монета номіналом в 1 копійку 1996 року. Вона рідкісна тим, що виготовлена ​​з використанням великого шрифту для написів і також є монети, які виготовлені з незвичайного матеріалу.
 6. 2 копійки з 1996 року, які також виготовлені з незвичайних матеріалів і випущені в лімітованої колекції.
 7. 10 копійок випущених в 1992 році. Тут дизайнери постаралися і в цієї монети є кілька різних малюнків, де кількість грон калини може відрізнятися.
 8. 50 копійок виготовлених в 2001 році. Вартість такої копійки буде набагато вище, якщо на вінок на ній буде розміщений трохи віддалено від окантовки.

Всі монети були випущені обмеженим тиражем, тому кожна з них має виняткову особливість і рідкість.

Нестандартні монети України, в чому цінність?

Нестандартні монети України, в чому цінність? Цінні та рідкісні екземпляри

Звідки ж такі унікальні нестандартні монети, запитаєте Ви? А все ж з того моменту, коли на Луганському заводі почали виробництво і стали постійні експерименти з дизайном і матеріалом монет. саме з 1992 по 1996 рік монети не випускалися в обіг, а постійно вдосконалювалися. Саме такі монети і є справжнім скарбом для сучасних нумізматів.

Особливо рідкісними вважаються монети, при виробництві яких були допущені помилки і брак. У той час робочого за допущення помилок могли звільнити і позбавити премії, але сьогодні такі монети абсолютно унікальні і коштують великих грошей.

Представляємо Вам список рідкісних і цінних українських монет за які нумізмати готові віддати цілий статок:

 • Монета номіналом в 10 копійок виготовлена ​​в 1994 році. Вона набуває унікальності, якщо на монеті розміщено два аверси.
 • 50 копійок на яких немає року випуску. Крім того, що на монеті немає року виготовлення, цей екземпляр буде ще цінніше якщо на ній буде подвійний реверс.
 • 1 гривня, 50 копійок 1992 та 1996 року випуску. Зображення на цих монетах можуть перебувати під кутом.

Звичайно, це далеко не все унікальні монети, але все ж їх список з кожним днем ​​збільшується адже і сьогодні триває виробництво монет, які в майбутньому теж можуть стати цінним раритетом.

Цінні і рідкісні колекційні екземпляри

Звичайно бути в пошуках бракованих монет досить прибутково, але в Україні є і багато рідкісних монет, які також можуть принести чималий прибуток. Такі монети зазвичай виготовляють лімітованими колекціями аж до декількох екземплярів. Саме такі копійки виготовляють на честь певної дати, ювілею або певної події. Також їх можуть випускати заради вигідних інвестицій.

Саме такі лімітовані колекції випускають з більш дорогих металів, таких як: золото, срібло і біметал. Зазвичай такі монети обмежені в своїй кількості і їх швидко розбирають справжні колекціонери, тому вони і стоять дуже великих грошей. Придбати такі цінні монети можуть дозволити собі тільки багаті люди, це можуть бути депутати, богема і еліта. Такі монети дуже цінується, тому якщо її подарували в дар, то це мало не реліквія.

Якщо Ви хочете купити такі копійки, каталог з усіма можливими екземплярами є в Національного банку України, а також може бути в іншій фінансовій організації міжнародного рівня. Звичайно, каталог таких монет надає і їх ціну. Деякі з них можуть коштувати кілька десятків тисяч гривень.

Наприклад монета номіналом в 500 гривень, яка була випущена на честь "Євро-2012" була виготовлена ​​в 500 примірниках і на сьогоднішній день колекціонери можуть продати її за більш ніж 350 000 гривень.

Звичайно, такі монети ще далеко не межа для справжніх цінителів. В каталозі Національного банку України можна зустріти також монети зроблені під замовлення з чистого срібла і вагою в кілька кілограмів.

Найдорожчі монети в Україні

Найдорожчі монети в Україні

У цьому списку показані найдорожчі монети українського походження, починаючи з 1992 року.

 • 2 копійки 1992 року - їх вартість досягає до 8 000 гривень;
 • копійка номіналом в 1 гривню 1992 року, вартість - до 4 000 гривень;
 • 1994 року випуску 5 копійок, вартість до 3 500 гривень;
 • 25 копійок 2003 року випуску - до 800 гривень;
 • 1995 року - 25 копійок - до 600 гривень;
 • 1 копійка 1994 року випуску - 2 500 гривень;
 • 25 копійок виготовлених в 1995 році, тиражем в 20 000 штук, тому ціна зростає в кілька разів і може досягти до 1 000 гривень;
 • 1 гривня 1992 року, таких монет було викарбовано всього 150 штук. Одна монета може коштувати від 2 500 до 8 000 гривень;
 • 1 гривня 1995 року карбування, дуже рідкісний і цінний екземпляр де одна монета може коштувати 4 000 гривень;
 • 5 копійок 1994 року, досить часто трапляються в руки покупцям і мають різну ціну в залежності від стану і дизайну. Ціна може варіюватися від 100 до 4 000 гривень.

Як визначити цінність монети?

Так що будьте уважні і постійно дивіться які монети у Вас в руках, адже в один день можна просто виявити цінну і рідкісну монету, яка принесе прибуток або просто поповнить вашу колекцію.

Практично всі каталоги в Україні, де представлені дорогі і рідкісні монети мають в своєму списку перераховані вище.

Велика кількість колекціонерів готові викупити такі монети і поповнити свої колекції або ж перепродати через кілька років за вищою ціною.

Як визначити цінність монети?

Для того, щоб знати перед Вами знаходиться цінна монета чи звичайна, необхідно дотримуватися кількох простих, але дуже корисних правил:

 1. Магнітне тяжіння. Щоб перевірити цінність монети, особливо з жовтого металу достатньо всього лише піднести магніт до копійки. Чим більше вона магнітитися, тим вище ціну їй можна дати. Якщо брати до уваги і срібні монети, то вони навпаки не повинні проявляти магнетизм, винятком є ​​2 копійки 1992-1994 року випуску.
 2. Гурт. Як ми вже писали - це бічна частина монети. Цінність вона набуває коли не має зарубок. Монети номіналом в 1-2 копійки мають виключення з правил.
 3. Кут розміщення. Для нумізматів цінність мають монети зі зрушеним малюнком. Особливу цінність мають копійки у яких малюнок зрушився на 95 і 180 градусів, такі екземпляри дуже дорогі і цінні.

Звичайно ж варто регулярно перевіряти свій гаманець, може бути в ньому зараз лежить рідкісна і цінна монета.

Крім цього цінні монети можна визначити знаючи які особливості будуть враховуватися при їх оцінці і подальшої покупки.

Цінні і рідкісні екземпляри мають деякі відмінності, наприклад монета номіналом в 2 копійки 1993 року випуску. Викличе інтерес у колекціонера, адже більшість її екземпляром зроблені з різних сплавів. Звичайно алюмінієві монети не будуть затребувані.

А також 5 копійок 1992 року випуску. Такі монети цінні коли мають великі насічки з боків, а також не магнитятся і мають товстий зубець зображеного тризуба.

Лімітовані колекції монет

Лімітовані колекції монет в Україні

Монета номіналом в 1 копійку виготовлена ​​в 2000 році. Унікальними будуть монети в яких зображення на реверсі буде догори ногами.

 • 2 монети 2001 року володіють таку ж унікальність як і попередні;
 • 5 копійок 1990 і 1996 року, на таких примірниках у Герба є буква "М";
 • Також рідкісними колекційними монетами є 1 гривня 1994 та 1996 року випуску.

Такі монети часто були випущені в пробних тиражах і користуються великою популярністю у колекціонерів. Так як таких монет мало, їх вартість миттєво виростає в кілька разів.

Важливо: Якщо Вам до рук потрапила монета, яка на вашу думку має цінність або є унікальним екземпляром, найкращим рішенням буде показати її людині, яка може оцінити її вартість і визначити її рідкість. Також можна викласти фотографії монети на форумі нумізматів, які з точністю визначають колекційна чи монета і яка в неї ціна.

Крім вітчизняних монет незмінною популярністю користуються монети англійського виробництва. Такі монети можна знайти з 1992 року випуску, вони відрізняються тим, що тризуб втиснутий в основу копійки. Такий унікальний малюнок був створений ще в розробці ескізу монети. На сьогоднішній день така монета може коштувати до 2 500 гривень.

І пам'ятайте, що рідкісні монети постійно потрапляють Вам до рук, просто потрібно уважніше дивитися в гаманець. Звичайно, такі монети не відразу можуть знайти свого істинного цінителя, тому час від часу переглядайте в весь дріб'язок у гаманці, раптом там буде монета ціною у вашу зарплату.

Інші статті в нашому блозі
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...