/> ? Как получить кредит?
Головна - Блог - Все про кредити - Що таке рефінансування кредиту (перекредитування)?

Що таке рефінансування кредиту (перекредитування)?

Оформляючи кредит, позичальник бере на себе зобов'язання по його поверненню, які можуть бути довгостроковими або короткостроковими. Якщо споживчі позики видаються на короткий термін, протягом якого умови кредитування практично не змінюються, то іпотека або автокредити припускають термін погашення від 3 до 30 років. За цей час змінюється курс валюти, економічний стан держави, рівень доходу позичальника і багато іншого, що робить початкові умови кредитування невигідними, що стає приводом для рефінансування.

 

Що таке рефінансування?

Рефінансування являє собою перекредитування, тобто отримання нової позики на погашення старої. Як правило, проводиться іншим банком на умовах, що вигідно відрізняються від колишніх: менша процентна ставка, тривалий термін погашення та інше. Якщо попередній кредит був заставним, то після його погашення застава переходить новому кредитору. Часто рефінансування плутається з реструктуризацією, яка передбачає тільки зміни умов виплати наявного кредиту самим банком, без отримання нової позики.

 

Перекредитування отримало розвиток в Україні зовсім недавно, що пов'язано з відновленою видачею споживчих позик, число яких зростає щодня, як і кількість проблем по них. Щоб зберегти клієнтів і отримати прибуток банки вимушено йдуть на рефінансування власних і чужих кредитів, підвищуючи попит на цю послугу. Але це не означає, що отримати можливість перекредитування може кожен, хто цього забажає. У разі, якщо мова йде про внутрішні процедури, то позичальнику потрібні вагомі обгрунтування, щоб просити про видачу іншої позики на більш вигідних умовах. Часто це відбувається в процесі стягнення заборгованості і є одним з методів нової схеми погашення. Якщо рефінансування проводиться в іншому банку, що трапляється досить часто, клієнтові не потрібні вагомі аргументи на користь свого рішення, досить мотивувати це більш вигідними умовами.

 

Коли потрібно рефінансування

Перекредитування є однією з банківських послуг, яка працює на залучення нових клієнтів і збільшення доходу. Продаючи її позичальникам, банк отримує репутаційну і фінансову вигоду, отримуючи клієнтів безпосередньо, без витрат на рекламне залучення. Вигоди для позичальника ще більш очевидні і до них належить:

  1. Зниження ставки по кредиту. Зміна економічного добробуту держави сильно позначається на банківському секторі, відбиваючись підвищенням процентних ставок, введення комісій і іншим. Особливо це актуально для валютних кредитів, вартість яких сильно зросла після падіння курсу гривні.
  2. Збільшення терміну погашення. Ця можливість актуальна для позичальників, які з деяких причин тимчасово не можуть вносити платежі в повному обсязі або закрити збільшений останній платіж.
  3. Повернення застави. Цей пункт обговорюється з новим кредитором і передбачає, що в разі домовленості, заставу клієнта за старим кредитом буде повернений в його власність. В такому випадку сума нової позики повинна бути більше, а процентна ставка вище, щоб покрити збитки банку від позбавлення застави.
  4. Збільшення суми кредиту. Іноді буває так, що оформивши позику, клієнт розуміє, що отриманих грошей недостатньо. Щоб не чекати його погашення або не відкривати другий кредит паралельно першому, позичальник може скористатися перекредітованієм, погасивши перший займ за рахунок другого, більшого.
  5. Погашення заборгованості. Цим користуються позичальники зі зростаючим боргом по кредиту, що не мають можливості погасити його власними силами. Отримати нову позику, в такому випадку, найскладніше, тому що клієнт вже має негативну репутацію в очах кредитора і його завдання переконати того в зворотному.

 

Які документи потрібні для рефінансування кредиту

Процедура мало чим відрізняється від класичної, передбаченої положеннями кредитної програми, але крім стандартного пакета документів, позичальникові потрібно надати:

  • кредитний договір і графік погашення;
  • заставний договір;
  • довідку про стан заборгованості по рефінансованому кредиту;
  • квитанції про погашення заборгованостей.

 

Вимоги можуть відрізнятися, так як немає єдиного порядку перекредитування, і банки вирішують це питання індивідуально, враховуючи не тільки документи, а й інформацію від особистого спілкування з потенційним клієнтом.

 

Використання рефінансування споживчого кредиту вигідне для позичальника, якщо немає можливості самостійно погасити заборгованість або змінені умови вкрай невигідні, і є підстави змінити їх. Незважаючи на це, наявність перекредитованих позик негативно відбивається на кредитній історії, ставлячи під загрозу подальше обслуговування в конкретному банку. Щоб вчасно погашати заборгованість перед банком, можна скористатися мікрокредитом онлайн від компанії MyWallet, для отримання якого не потрібна довідка про доходи або застава, а факт його отримання не відображається в кредитній історії.

 

Щоб скористатися послугами MyWallet, досить бути громадянином України віком від 18 до 65 років з постійним трудовим доходом. Онлайн заявка на кредит подається протягом декількох хвилин, а після її схвалення гроші миттєво надходять на карту будь-якого українського банку, обрану позичальником. Сума позики досягає 10 000 гривень і видається на термін до 30 днів з можливістю пролонгації, без штрафів і нарахування пені.

Перелинковка статей
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...